MODEX-OIL Emulsja półsyntetyczna do obróbki metali 30 l Emulex Synti RHS
Nr katalogowy:
RHS-30l
Stan produktu:
nowy
Więcej od MODEX-OIL
- Półsyntetyczny mikroemulsyjny biostabilny olej emulgujący do obróbki metali Emulex Synti RHS przeznaczony jest do sporządzania emulsji wodnych chłodząco-smarujących przeznaczonych do obróbki skrawaniem, obróbki plastycznej oraz szlifowania żeliwa, stali i metali nieżelaznych.
- Tworzy stabilną mikroemulsję na wodzie o twardości do 20°n. Zapewnia zadowalającą ochronę przed korozją w stężeniu ok. 2%. Daje dobre wyniki przy obróbce ciężkiej, a dzięki doskonałym właściwościom smarnym zapewnia niskie zużycie narzędzi i dobrą jakość obrabianej powierzchni. Przejrzysta mikroemulsja ułatwia obserwację obrabianej powierzchni.
- Mikroemulsje na bazie Emulex Synti RHS są odporne na atak biologiczny, co umożliwia długotrwałą eksploatację i nie powodują podrażnień skóry ani uczuleń.
- Olej wytwarzany jest na bazie wysokorafinowanego oleju mineralnego i zawiera optymalną kompozycję emulgatorów, inhibitorów korozji oraz dodatków poprawiających smarność. Olej nie zawiera żadnych składników, które mogłyby budzić zastrzeżenie ze względów bhp i ochrony środowiska.
- Współczynnik korelacyjny przy pomiarach specjalnym refraktometrem do oznaczania zawartości koncentratu emulgującego w emulsji wynosi 1,0.
Lepkość kinematyczna w 40oC | 60 mm 2/s |
Stabilność koncentratu w trakcie magazynowania | wytrzymuje |
Stabilność emulsji 2,5% na wodzie o twardości 15on po 168h | wytrzymuje |
Właściwości smarne 5% emulsji w wodzie o twardości 15°n: - wskaźnik zużycia pod obciążeniem na aparacie 4-kulowym | 25 kg |
pH 2,5% emulsji w wodzie o twardości 15on | 8,9 |
Ochrona przed korozją: test Herberta dla 2,5% emulsji w wodzie
o twardości 15on | HO |
Pojemność | 30 litrów |
Typowe zastosowania:
- Urządzenia do frezowania i toczenia stali i żeliwa,
- Urządzenia do obróbki szlifierskiej
- Urządzenia do wiercenia, rozwiercania i gwintowania.
- W zależności od miejsca zastosowania i od rodzaju obróbki zaleca się stosowanie emulsji o stężeniu 1,5 - 10% w wodzie o twardości do 20°n.
Cechy eksploatacyjne:
- Odporność na porażenie biologiczne (biostabilność) - Emulsje na bazie oleju Emulex Synti HM-1 stanowią środowisko, w którym mikroorganizmy rozwijają się z trudem. Biostabilność emulsji osiągnięto nie przez stosowanie biocydów, lecz użycie składników, które przy roboczym stężeniu emulsji są odporne na atak biologiczny. Biostabilność powoduje wysoką trwałość emulsji i znacznie ogranicza zakres niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, co ma istotne znaczenie dla kosztów stosowania emulsji.
- Właściwości smarne.- Olej zawiera dodatki aktywne chemicznie wobec powierzchni metalu, zapewniające dobrą jakość obrabianej powierzchni, zmniejszające zużycie narzędzi i pozwalające na wysoką prędkość skrawania. Możliwe jest prowadzenie ciężkiej obróbki wiórowej przy użyciu emulsji o stężeniu 8 ¸ 15%. Emulsje odprowadzają ciepło w optymalny sposób, co stanowi dodatkowy czynnik umożliwiający wysoką prędkość obróbki.
- Oddziaływanie na środowisko pracy. - Emulsje spełniają wymagania najnowszych polskich i europejskich regulacji prawnych w dziedzinie bhp i nie powodują podrażnień i uczuleń skóry. Olej nie zawiera biocydów i w przeważającej większości przypadków nie wymaga ich dozowania w trakcie eksploatacji. Biostabilność powoduje brak produktów przemiany materii mikroorganizmów, które często powodują podrażnienia skóry nawet wtedy, gdy świeża emulsja ich nie powoduje.
- Ochrona przed korozją. - Emulsja wodne na bazie oleju zapewniają ochronę przed korozją już w stężeniu 2%, nawet jeżeli są sporządzone na bazie wody twardej. Ta cecha jest szczególnie ważna przy użyciu oleju do szlifowania.
- Właściwości myjące. - Kompozycja emulgatorów oleju sprzyja usuwaniu produktów zużycia z obrabianych powierzchni. Cecha ta ułatwia kolejne etapy obróbki metalu.
- Przejrzystość. - Olej tworzy stabilne i przejrzyste mikroemulsje, nawet na wodzie o twardości 20°n, które pozwalają na łatwą obserwację obrabianych powierzchni i przez to pozwalają na wzrost prędkości obróbki.
- Kompatybilność z materiałami konstrukcyjnymi - Emulsje są kompatybilne z lakierami i elastomerami stosowanymi w konstrukcji obrabiarek.
- Filtrowalność. - Emulsje odznaczają się dobrą filtrowalnością. Cecha ta ułatwia oczyszczanie emulsji w centralnych układach zasilania wyposażonych w filtry i obniża straty emulsji, unoszonej z wiórami.
- Biodegradowalność. - Po rozcieńczeniu do stężenia ok. 0,5% łatwo ulegają biodegradacji i mogą z łatwością być unieszkodliwione na biologicznej oczyszczalni ścieków.
Uzyskał atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny HK/B/0581/07/2000
Ten produkt nie ma jeszcze opinii
Twoja opinia
aby wystawić opinię.